Vědecká konference 2024 » Academic School - vícejazyčný vzdělávací komplex v Uherském Hradišti
 

Vědecká konference 2024

Vědecká konference 2024

Naši žáci se 24. května 2024 zúčastnili Vědecké konference pro žáky, kterou pořádala UTB.

Žáci a studenti mohli prezentovat a sdílet výsledky své činnosti v oblastech humanitních věd, umění, přírodních věd, technice a IT. Odborná porota hodnotila kvalitu a originalitu zpracování tématu a úroveň prezentace tématu.

Max se v jeho prezentaci zabýval druhy letadel Boeing a Airbus, jejich historií a popisem. Součástí prezentace byly historické i současné události, které se váží k určitým typům letadel.

Dominik hovořil o částech a vzniku Mezinárodní vesmírné stanice. Následně seznámil přítomné s první misi na ISS a jejich účelu. Prezentace byla doplněna virtuální realitou, 3D modelem stanice ISS a aplikací, která umožňuje sledovat stanici v reálném čase.

Šimon se v prezentaci zabýval tématem jaderných bomb, historii, principem, účinky a následky. Vše je bylo doplněno o simulaci ve VR a videem.

Ondřej popisoval různé druhy Rubikových kostek, historií a rekordy v jejich skládání. Součástí prezentace byla i jejich názorná ukázka, ve které si mohli přítomní diváci kostky vyzkoušet.

Jakub ve své prezentaci představil periferie mikrokontroléru.

Květoslav měl prezentaci na Zajímavé nekonečně. Nejprve objasnil pojem nekonečno, pak se zaměřil na fraktály, a v závěru prezentace se zabýval paradoxy o nekonečnu.

Maxmilián a Jonatán zaměřili svoji prezentaci na obsah chemických a škodlivých látek v průmyslově zpracovaných potravinách a k nabádá ke správné výživě a důležitosti číst obsah složek, které tyto potraviny obsahují.

Všem našim žákům patří velké díky za skvělou prezentaci naší školy. Děkujeme Vám.