Noc Vědců 2023 » Academic School - vícejazyčný vzdělávací komplex v Uherském Hradišti
 

Noc Vědců 2023

Zúčastnili jsme se Noci vědců, která se uskutečnila v pátek 6. 10. 2023 v době od 15:00 do 19:00 v prostorách na FLKŘ UTB, ale i na parkovišti před budovou. Program byl opravdu bohatý. Před budovou bylo možné zhlédnout ukázky práce záchranářů, policistů i hasičů. V budově university byla připravena spousta aktivit pro děti i dospělé. V 18 hodin paní děkanka losovala výherce z řad žáků, kteří odevzdali výkresy na danou tématiku: Tajemství. Výhercem se stal žák naší školy, který obdržel stavebnici Lego v hodnotě 10 000 Kč. Naši středoškoláci se zde prezentovali s programem spojeným s virtuální realitou. Návštěvníci si mohli zahrát hru a ve virtuálním prostředí hledat třpytivé krystaly a dozvědět se, jak nejlépe udržet tajemství. Tuto hru vytvořil jeden z našich studentů 2. ročníku Aleš Kelíšek. Trpělivost a profesionalitu v komunikaci s malými i většími zájemci prokázali také jeho spolužáci Petr Přibyl a Maksym Hrishyn.