Návštěva stanice PČR Uherské Hradiště » Academic School - vícejazyčný vzdělávací komplex v Uherském Hradišti
 

Návštěva stanice PČR Uherské Hradiště

Se žáky 1. a 2. ročníku jsme dne 17.4. navštívili obvodní policejní oddělení v Uherském Hradišti. Na začátku exkurze jsme byli poučeni o způsobu chování na stanici. Mluvčí policie nás seznámila se schématem budovy, s tím, jaká oddělení se v budově nacházejí atd. Mohli jsme si prohlédnout policejní vozový park, ke kterému patří i služební loď. Naši žáci si mohli nastoupit do služebních vozů a prohlížet si vnitřní vybavení.
Seznámili jsme se policejním psovodem, který nám udělal krátkou přednášku na téma obecné kynologie a dozvěděli jsme se, se kterými akcemi služební pes policii pomáhá
– např.  hledání osob, pachových stop, drog, střelných zbraní atd.
Viděli jsme zásah v praxi – šlo o cvičné nalezení osoby. Žáci si také mohli vyzkoušet  policejní výstroj. Exkurzi jsme zakončili návštěvou cely pro zadržené.