Mateřská škola Academic School

,, Všechno, co opravdu potřebuji znát jsem se naučil v mateřské škole´´, robert fulghum

Moderní metody výuky, vynikající výsledky dětí a rodinné prostředí  najdete v mateřských školách Academic School, která vychází z dlouholetých mezinárodních zkušeností. Tyto pobočky se nachází v Uherském Hradišti a v Kunovicích.

Školní vzdělávací program

    Školní vzdělávací program vytváříme vždy s ohledem na potřeby dětí, jejich přirozený a zdravý intelektový, psychosociální i emocionální vývoj.Školní vzdělávací program naleznete na nástěnkách v mateřských školách.

 

Pedagogové

V našich mateřských školách vyučují profesionální pedagogové, kteří jsou pravidelně proškolování v oblastech vzdělávání, psychologie, bezpečnosti práce, první pomoci a dalších důležitých oblastí v předškolním vzdělávání.  

 Příběh mateřské školy Academic School

Mateřská škola funguje již od roku 1994. Začali jsme jako malá jednotřídní ,,mateřinka´´. V současné době naši mateřskou školu navštěvuje 100 dětí celkem ve třech pobočkách ( UH, Kunovice, MŠ při Uherskohradišťské nemocnici).  Reagujeme na aktuální potřeby dětí a připravujeme tak, aby z nich byli seběvědomí a cílevědomí lidé v dalším budoucím životě.  Také několik partnerských škol v cizině( Velká Británie, Itálie, Finsko, Německo, Francie, Litva, Holandsko), se kterými jsme již několik let partnery a vzájemně si vyměňujeme zkušenosti jsou pro nás inspirací. V mateřské škole využíváme jednotlivých alternativních metod jako jsou například Montessori, Waldorfská škola, program Začít spolu. A vytváříme tak silné zázemí, ve kterém se cítí dobře a naučí se vše potřebné.

Bc. Andrea Štolfová, zástupkyně ředitelky pro mateřské školy

,,Mým cílem je aby děti v mateřské škole získaly vědomosti a dovednosti vždy s ohledem na jejich individuální potřeby a způsobem, který je jim blízký  a příjemný. Vždyť děti jsou naše budoucnost a proto si zaslouží to nejlepší.´´