Výrobce obuvi

32 – 54 – H/01

Academic School, Střední škola, s.r.o. nabízí jako jediná střední škola v ČR učební obor Výrobce obuvi, a to ve městě, kde obuvnictví má více než stoletou tradici.

Podmínkou pro přijetí je úspěšné ukončení povinné školní docházky, zájem o obor a manuální zručnost. Přijetí je možné bez přijímacích zkoušek. Každý mistr odborného výcviku se věnuje maximálně 12 studentům ve skupině.

Naši absolventi získají profesní vědomosti a dovednosti v univerzálně pojatém oboru. Školní vzdělávací program je zaměřen na specializaci pro zakázkovou výrobu, opravy obuvi a kožedělného zboží. Po úspěšném ukončení studia se mohou stát ševcem, ševcovou, ale i mnohem více. Studenti se naučí nejen navrhnout a vyrobit kompletně celou obuv, ti šikovnější jistě rádi využijí zázemí školy a školní dílny k tvorbě vlastních autorských návrhů a realizací dalších produktů z různých materiálů. Batohy, tašky, opasky, kabelky, klíčenky, svršky, peněženky, obaly a drobné výrobky. Kreativitě se meze nekladou. Praktická výuka probíhá v moderně vybavené školní dílně s řezacím stolem na kůže. Další dovednosti získají na praxích a stážích v partnerských firmách.

Ve Zlínském kraji sídlí a má výrobu významné množství firem podnikajících v obuvnickém oboru a již nyní je na trhu práce obrovská poptávka po nových absolventech. Ti se mohou ovšem stát i samostatnými podnikateli v zakázkové výrobě, nebo studovat dál. Po úspěšném vykonání Státní závěrečné zkoušky je možné pokračovat v nástavbovém studiu Podnikání v naší škole. Po složení maturitní zkoušky mohou naši absolventi pokračovat ve studiu oboru, a to například na UTB Zlín – Design obuvi.

Učební plán