Žáci Academic School odstartují jaro projektovým dnem o Velikonocích

Projektový den nazvaný Velikonoce se uskuteční v pátek 23. března v základní škole Academic School
v Uherském Hradišti. Děti se mohou těšit na několik stanovišť věnovaným jedním z největších křesťanských svátků v roce. Během dopoledne navíc za nimi zavítá také senátor Ivo Valenta.

V jednotlivých třídách budou učitelé s dětmi pracovat na daném tématu, nebo tam budou probíhat nejrůznější kreativní dílničky. Žáči si v dílnách vyrobí například látkové ptáčky, zajíčky z ručníky nebo se naučí malovat kraslice.

“Připraveny jsou ale i různé pokusy, třeba s medem a vaječným bílkem, nebo roztančíme rozinky. Nebude chybět ani tradiční folklór. Děti se naučí říkadla k pomlázce. A v matematice objevíme velikonoční rekordy,” nastínila část bohatého programu ředitelka Academic School Věra Olšáková.

Do projektového dne se zapojí žáci od 1. až po 9. třídu. Téma velikonočních svátků se prolne ve všech předmětech. Děti tak poznají tradice vážící se k Velikonocům u nás, ale take v jiných zemích. Den věnovaný Velikonocům ve čtvrtek 22. března proběhl take v základní škole Academic School ve Zlíně, postupně se s tradicemi seznamují také děti v mateřských školách Academic School v Mařaticích, Kunovicích a Uherském Hradišti.

 

Zpráva ke staženi

Velikonoce projektovy den