Žáci Academic School odstartovali jaro projektovým dnem o Velikonocích

Projektový den nazvaný Velikonoce se konal v pátek 23. března v základní škole Academic School
v Uherském Hradišti. Děti absolvovali v průběhu dopolední výuky několik stanovišť věnovaným jedním
z největších křesťanských svátků v roce. Během dopoledne navíc za nimi zavítal také senátor Ivo Valenta.

V jednotlivých třídách učitelé s dětmi pracovali na daném tématu, nebo se ve třídách konaly nejrůznější kreativní dílničky. Žáči si v dílnách vyrobili například látkové ptáčky, zajíčky z ručníku nebo se naučili malovat kraslice. Po školních chodbách zněly řehtačky a velikonoční říkanky.

“Žáci druhého stupně si připravili i různé pokusy, třeba s medem a vaječným bílkem, do bílku vmíchávali take modrou skalici, nebo roztančili při jednom z pokusů rozinky. A v matematice probádali velikonoční rekordy. Starší žáci dětem z prvního stupně také představili, jak se Velikonoce slaví v cizích zemích, například v Mexiku nebo Španělsku,” nastínila část bohatého programu ředitelka Academic School Věra Olšáková.

V Academic School nechyběl ani tradiční folklór. Děti se naučila a předvedla říkadla k pomlázce. Některé učitelky i děti se dokonce také převlékli do slováckých krojů a představili tradice – od vynášení Morany, vynášení Marka až po tradice velikonočního pondělí zakončené pomlázkou.

Do projektového dne se zapojili žáci od 1. až po 9. třídu. Téma velikonočních svátků se prolnulo ve všech předmětech. Den věnovaný Velikonocům ve čtvrtek 22. března proběhl také v základní škole Academic School ve Zlíně, postupně se s tradicemi seznamují také děti v mateřských školách Academic School v Mařaticích, Kunovicích a Uherském Hradišti.

 

Zpráva ke stažení