Mgr. Jana Salanci

Pocházím z malé dědinky Hrachovec  u Valašského Meziříčí, kde jsem vyrůstala doslova na samotě u lesa, jež nese jméno Sýkoří. Uprostřed báječné rodiny, která mi předala nejen vzdělání, ale dala i možnost rozvíjet své nadání, zájmy, touhy a sny, mezi které patřilo stát se paní učitelkou. Od malička jsem se věnovala hře na klavír, zpěvu, tanci a malbě.

Když došlo po gymnáziu na rozhodování, kam na vysokou školu, abych mohla dobře využít všechny své dovednosti a znalosti, zvítězila pedagogická fakulta v Hradci Králové. Studium na pedagogické fakulta mě povzbudilo a upevnilo. Po úspěšném absolvování jsem se opět vrátila na Valašsko, kde jsem dva roky učila ve Valašském Meziříčí na církevní škole Salvátor.

Avšak, jak se říká láska hory přenáší, přestěhovala jsem se za manželem do Hluku. Po dvou letech učení na základní škole ve Starém Městě jsem odešla na mateřskou dovolenou, během níž se mi narodil syn Antonín (7 let) a dvojčata Vavřinec a Zdislava (4 roky).  Posledního půl roku na MD jsem učila na malotřídní škole v Boršicích u Blatnice.

Nyní se těším na novou skvělou příležitost učit v Academic school, kde bych chtěla nejen předávat, inspirovat,  ale i čerpat nové zkušenosti.